מכבי פ"ת vs בית"ר ירושלים 2-1

בית"ר הוכיחה שהיא קבוצה מאומנת, מכבי פ"ת הוכיחה שהיא לא מסוכנת, עידן ורד מלך הבישולים ומנור סולומון מפסיד במאבקים. וגם, מי חילץ הכי הרבה כדורים בצד הצהוב והאם זה בלם נבחרת צ'כיה? צפו בסיכום

בעשרה שחקנים, אך בשליטה מלאה, שמרה בית"ר ירושלים על מאזן מושלם לאחר 3 מחזורים. הירושלמים המשיכו להשתמש בנשק הקטלני שלהם, כאשר הם תקפו 80.7% מהזמן דרך האגפים. הקבוצה ההתקפית של לבנדה רושמת ממוצע של 3 שערים למשחק מאז פתיחת העונה. מנגד, שחקניו של קובי רפואה לא הצליחו להביא לידי ביטוי את היתרון המספרי שלהם ונראו ברוב שלבי המשחק נחותים מהיריבה. העובדה שבעטו אל עבר השער 3 פעמים בלבד לאחר הבקעת הפנדל (5 בעיטות סה"כ), מוכיחה את הטענה.  

מאז פתיחת העונה, רושם עידן ורד מספרים של שחקן גדול (שער אחד ו-4 בישולים ב- 3 משחקים). מנור סולומון אולי יהיה שחקן גדול בעתיד, אך הוא חייב ללמוד לשחק פשוט וחכם יותר (0/7 במאבקים התקפיים).

ב- 8 נקודות:

1. שמאל / ימין. בית"ר ירושלים קבוצה מאומנת. רוב המשחק שלה מתנהל דרך שני האגפים, באיזון, בעקבות כך היא כובשת שערים ויוצרת מצבי הבקעה רבים. בתמונה של העמדה הממוצעת ניתן לראות זאת בבירור.

2. לא מסוכנים. המלאבסים רשמו 5 בעיטות בלבד לאורך המשחק (2 למסגרת) ו- 25 סה"כ מאז תחילת העונה (הכי מעט בליגה). במחצית השנייה הכחולים רשמו 2 בעיטות (0 למסגרת) שנבעטו מחוץ לרחבת ה- 16 של היריבה. למרות היתרון המספרי החל מהדקה ה- 23, מכבי פ"ת איימה על שערו של בוריס קליימן 3 פעמים בלבד לאחר הבקעת הפנדל.


3. אגרסיביות. לא ברור האם זה לחץ, הוראה של מאמן או עצבים, אך היה ניתן לראות אמש את האובר אגרסיביות של שחקני מכבי פ"ת. הם ביצעו פי שתיים עבירות מהירושלמים (9-18), אשר זיכו אותם ב- 4 כרטיסים צהובים.  

4. המחלץ. דוד קלטינס רשם 10 חילוצי כדור לאורך המשחק (הכי הרבה על כר הדשא). 48.8% מהחילוצים של הירושלמים נעשו בשליש האמצעי של המגרש. מנגד, 54.5% מהחילוצים של פ"ת הגיעו בשליש ההגנתי של הקבוצה. סה"כ, בית"ר רשמה 43 חילוצים, לעומת 44 של המלאבסים.

5. אבודים. מכבי פ"ת איבדה 14 כדורים יותר מהיריבה (29-43). העובדה שמיעטה להגיע למצבי הבקעה, היא בשל הסיבה ש- 46.5% מהאבודים שלה הגיעו בשליש האמצעי של המגרש. לצורך השוואה, בית"ר איבדה "רק" 37.5% מהכדורים באותו השליש.

6. כדרור מוצלח. אריק סאבו (5/7) ומרסל הייסטר (2/3), הם שני השחקנים בעלי אחוז ההצלחה הגבוה ביותר בניסיונות הדריבל בצד הירושלמי. רישאר סומה שהוחלף בדקה ה- 60, ביצע 3 דריבלים מוצלחים בצד הכחול (הכי הרבה).

7. מלך בישולים. 2 בישולים של עידן ורד סידרו לו את המקום בפסגת טבלת המבשלים של הליגה (4 סה"כ). לא משחק גדול של שחקן הכנף הירושלמי, אבל כפי שכבר אמרנו, עידן ורד הוא שחקן של מספרים העונה.

8. קפטן נבחרת צ'כיה? תומאש סיבוק נראה איטי וכבד במהלך המשחק ואם הרמנו גבה איך הקפטן הצ'כי מוצא את עצמו בקבוצה של קובי רפואה, הסיבות כעת מתחילות להתברר. 7 מאבקים הגנתיים במהלך המשחק הסתיימו בניצחון אחד של הבלם.

לצפייה בדו"ח המשחק המלא לחץ כאן

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 12/9/2017

בטוח יעניין אותך גם

הפועל רעננה נגד מכבי תל אביב 1-0
האם זה היה אחד המשחקים הגרועים של מכבי ת"א בעידן ג'ורדי קרויף? יש מצב. האם זה היה המשחק הגרוע ביותר העונה של מכבי ת"א? בטוח. צפו במספרים המביכים
מכבי נתניה נגד הפועל חיפה 0-2
האיומים של ערן לוי, מסירות המפתח של ממן ומוחמד, המאבקים של טים הויבך והאיבודים של רוסלן ברסקי
לקראת המחזור העשירי
הדימיון בין מכבי נתניה להפועל חיפה, הדקות בהן הפועל באר שבע פורחת, המאבקים של בית"ר ירושלים ויחס מסירות המפתח של מכבי חיפה. וגם, הניגודים הרבים שמצפים לנו במשחקי המחזור העשירי
סיכום המחזור התשיעי
המשחק הפורה ביותר העונה, הנתון המדאיג של הפועל חיפה וההבדל בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה. וגם, האיומים של וואקמה ועטר, היצירתיות של ממן וצמד הבלמים בירוק. 9 קטנות על המחזור התשיעי
עירוני ק"ש נגד מכבי חיפה 0-1
הירוקים נשארו הפעם גם ללא המחמאות, לאחר שהציגו את משחקם החלש והנרפה ביותר העונה, שהוכיח- מכבי חיפה לא מתקדמת לשום מקום
לקראת המחזור התשיעי
היורש של טוני וואקמה, כמות השערים שספגה מכבי חיפה בהתקפות מעבר ובאילו פרמטרים שולטת העונה בית"ר ירושלים. וגם, ניצול המצבים של עדן בן בסט, המפגש בין המוסרים היצירתיים בליגה וצמד הבלמים של סגנית האלופה. תגיעו מוכנים

תגובות