מכבי פ"ת vs בית"ר ירושלים 2-1

בית"ר הוכיחה שהיא קבוצה מאומנת, מכבי פ"ת הוכיחה שהיא לא מסוכנת, עידן ורד מלך הבישולים ומנור סולומון מפסיד במאבקים. וגם, מי חילץ הכי הרבה כדורים בצד הצהוב והאם זה בלם נבחרת צ'כיה? צפו בסיכום

בעשרה שחקנים, אך בשליטה מלאה, שמרה בית"ר ירושלים על מאזן מושלם לאחר 3 מחזורים. הירושלמים המשיכו להשתמש בנשק הקטלני שלהם, כאשר הם תקפו 80.7% מהזמן דרך האגפים. הקבוצה ההתקפית של לבנדה רושמת ממוצע של 3 שערים למשחק מאז פתיחת העונה. מנגד, שחקניו של קובי רפואה לא הצליחו להביא לידי ביטוי את היתרון המספרי שלהם ונראו ברוב שלבי המשחק נחותים מהיריבה. העובדה שבעטו אל עבר השער 3 פעמים בלבד לאחר הבקעת הפנדל (5 בעיטות סה"כ), מוכיחה את הטענה.  

מאז פתיחת העונה, רושם עידן ורד מספרים של שחקן גדול (שער אחד ו-4 בישולים ב- 3 משחקים). מנור סולומון אולי יהיה שחקן גדול בעתיד, אך הוא חייב ללמוד לשחק פשוט וחכם יותר (0/7 במאבקים התקפיים).

ב- 8 נקודות:

1. שמאל / ימין. בית"ר ירושלים קבוצה מאומנת. רוב המשחק שלה מתנהל דרך שני האגפים, באיזון, בעקבות כך היא כובשת שערים ויוצרת מצבי הבקעה רבים. בתמונה של העמדה הממוצעת ניתן לראות זאת בבירור.

2. לא מסוכנים. המלאבסים רשמו 5 בעיטות בלבד לאורך המשחק (2 למסגרת) ו- 25 סה"כ מאז תחילת העונה (הכי מעט בליגה). במחצית השנייה הכחולים רשמו 2 בעיטות (0 למסגרת) שנבעטו מחוץ לרחבת ה- 16 של היריבה. למרות היתרון המספרי החל מהדקה ה- 23, מכבי פ"ת איימה על שערו של בוריס קליימן 3 פעמים בלבד לאחר הבקעת הפנדל.


3. אגרסיביות. לא ברור האם זה לחץ, הוראה של מאמן או עצבים, אך היה ניתן לראות אמש את האובר אגרסיביות של שחקני מכבי פ"ת. הם ביצעו פי שתיים עבירות מהירושלמים (9-18), אשר זיכו אותם ב- 4 כרטיסים צהובים.  

4. המחלץ. דוד קלטינס רשם 10 חילוצי כדור לאורך המשחק (הכי הרבה על כר הדשא). 48.8% מהחילוצים של הירושלמים נעשו בשליש האמצעי של המגרש. מנגד, 54.5% מהחילוצים של פ"ת הגיעו בשליש ההגנתי של הקבוצה. סה"כ, בית"ר רשמה 43 חילוצים, לעומת 44 של המלאבסים.

5. אבודים. מכבי פ"ת איבדה 14 כדורים יותר מהיריבה (29-43). העובדה שמיעטה להגיע למצבי הבקעה, היא בשל הסיבה ש- 46.5% מהאבודים שלה הגיעו בשליש האמצעי של המגרש. לצורך השוואה, בית"ר איבדה "רק" 37.5% מהכדורים באותו השליש.

6. כדרור מוצלח. אריק סאבו (5/7) ומרסל הייסטר (2/3), הם שני השחקנים בעלי אחוז ההצלחה הגבוה ביותר בניסיונות הדריבל בצד הירושלמי. רישאר סומה שהוחלף בדקה ה- 60, ביצע 3 דריבלים מוצלחים בצד הכחול (הכי הרבה).

7. מלך בישולים. 2 בישולים של עידן ורד סידרו לו את המקום בפסגת טבלת המבשלים של הליגה (4 סה"כ). לא משחק גדול של שחקן הכנף הירושלמי, אבל כפי שכבר אמרנו, עידן ורד הוא שחקן של מספרים העונה.

8. קפטן נבחרת צ'כיה? תומאש סיבוק נראה איטי וכבד במהלך המשחק ואם הרמנו גבה איך הקפטן הצ'כי מוצא את עצמו בקבוצה של קובי רפואה, הסיבות כעת מתחילות להתברר. 7 מאבקים הגנתיים במהלך המשחק הסתיימו בניצחון אחד של הבלם.

לצפייה בדו"ח המשחק המלא לחץ כאן

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 12/9/2017

בטוח יעניין אותך גם

כוכב נופל?
כל הסיבות לירידה במספר השערים והבישולים שמספק אנתוני וואקמה לקבוצתו העונה. התשובות בפנים
הבלם (הישראלי) הטוב בארץ (כיום): טיבי וטאהא בקרב ראש בראש
איתן טיבי הוא הבלם הבכיר יותר מבין השניים, אבל האם גם המספרים שלו על כר הדשא מוכיחים זאת? והאם בכלל מגיעות ללואי טאהא נקודות זכות בעונה שכזו? כל הנתונים והתשובות בפנים. משחק עונה #2
בזכוכית מגדלת: דיא סבע, אנתוני וראן ומה מוצלח יותר בבית"ר
מה הפך את היהלום של היהלומים למלוטש וקטלני ומהו יחס האיומים לשערים של הסופר סאב הבית"רי. וגם, מדוע בית"ר ירושלים מוצלחת יותר ממכבי נתניה. לקראת המשחק המרכזי
הוצאה לפועל: דור מיכה vs מאור מליקסון
דור מיכה מדייק באחוזים גבוהים יותר במסירות המפתח, במסירות לתוך הרחבה ובהגבהות. אז איך מאור מליקסון מעורב בהרבה יותר שערים ממנו? צפו בהשוואה בין האסים של שתי הגדולות
חולשה התקפית: המספרים של הפועל באר שבע לא משקרים
התלות בוואקמה, החיסרון של בוזגלו והרכש החדש. צפו בהשוואה הסטטיסטית בין הפועל באר שבע הנוכחית לזו של העונה החולפת שקבעה - האלופה נחלשה בכל פרמטר התקפי. כל הסיבות והעובדות בפנים
נקודת תורפה: על משחק ההגנה של בית"ר ירושלים
החלקים הבעייתיים במגרש, שיטת המשחק שגורמת להפקרות וההשוואה לעונה הקודמת. וגם, העוגן שחסר במרכז ההגנה והנתונים מאחורי העונה האדירה של הסמל הבית"רי

תגובות