מכבי פ"ת vs בית"ר ירושלים 2-1

בית"ר הוכיחה שהיא קבוצה מאומנת, מכבי פ"ת הוכיחה שהיא לא מסוכנת, עידן ורד מלך הבישולים ומנור סולומון מפסיד במאבקים. וגם, מי חילץ הכי הרבה כדורים בצד הצהוב והאם זה בלם נבחרת צ'כיה? צפו בסיכום

בעשרה שחקנים, אך בשליטה מלאה, שמרה בית"ר ירושלים על מאזן מושלם לאחר 3 מחזורים. הירושלמים המשיכו להשתמש בנשק הקטלני שלהם, כאשר הם תקפו 80.7% מהזמן דרך האגפים. הקבוצה ההתקפית של לבנדה רושמת ממוצע של 3 שערים למשחק מאז פתיחת העונה. מנגד, שחקניו של קובי רפואה לא הצליחו להביא לידי ביטוי את היתרון המספרי שלהם ונראו ברוב שלבי המשחק נחותים מהיריבה. העובדה שבעטו אל עבר השער 3 פעמים בלבד לאחר הבקעת הפנדל (5 בעיטות סה"כ), מוכיחה את הטענה.  

מאז פתיחת העונה, רושם עידן ורד מספרים של שחקן גדול (שער אחד ו-4 בישולים ב- 3 משחקים). מנור סולומון אולי יהיה שחקן גדול בעתיד, אך הוא חייב ללמוד לשחק פשוט וחכם יותר (0/7 במאבקים התקפיים).

ב- 8 נקודות:

1. שמאל / ימין. בית"ר ירושלים קבוצה מאומנת. רוב המשחק שלה מתנהל דרך שני האגפים, באיזון, בעקבות כך היא כובשת שערים ויוצרת מצבי הבקעה רבים. בתמונה של העמדה הממוצעת ניתן לראות זאת בבירור.

2. לא מסוכנים. המלאבסים רשמו 5 בעיטות בלבד לאורך המשחק (2 למסגרת) ו- 25 סה"כ מאז תחילת העונה (הכי מעט בליגה). במחצית השנייה הכחולים רשמו 2 בעיטות (0 למסגרת) שנבעטו מחוץ לרחבת ה- 16 של היריבה. למרות היתרון המספרי החל מהדקה ה- 23, מכבי פ"ת איימה על שערו של בוריס קליימן 3 פעמים בלבד לאחר הבקעת הפנדל.


3. אגרסיביות. לא ברור האם זה לחץ, הוראה של מאמן או עצבים, אך היה ניתן לראות אמש את האובר אגרסיביות של שחקני מכבי פ"ת. הם ביצעו פי שתיים עבירות מהירושלמים (9-18), אשר זיכו אותם ב- 4 כרטיסים צהובים.  

4. המחלץ. דוד קלטינס רשם 10 חילוצי כדור לאורך המשחק (הכי הרבה על כר הדשא). 48.8% מהחילוצים של הירושלמים נעשו בשליש האמצעי של המגרש. מנגד, 54.5% מהחילוצים של פ"ת הגיעו בשליש ההגנתי של הקבוצה. סה"כ, בית"ר רשמה 43 חילוצים, לעומת 44 של המלאבסים.

5. אבודים. מכבי פ"ת איבדה 14 כדורים יותר מהיריבה (29-43). העובדה שמיעטה להגיע למצבי הבקעה, היא בשל הסיבה ש- 46.5% מהאבודים שלה הגיעו בשליש האמצעי של המגרש. לצורך השוואה, בית"ר איבדה "רק" 37.5% מהכדורים באותו השליש.

6. כדרור מוצלח. אריק סאבו (5/7) ומרסל הייסטר (2/3), הם שני השחקנים בעלי אחוז ההצלחה הגבוה ביותר בניסיונות הדריבל בצד הירושלמי. רישאר סומה שהוחלף בדקה ה- 60, ביצע 3 דריבלים מוצלחים בצד הכחול (הכי הרבה).

7. מלך בישולים. 2 בישולים של עידן ורד סידרו לו את המקום בפסגת טבלת המבשלים של הליגה (4 סה"כ). לא משחק גדול של שחקן הכנף הירושלמי, אבל כפי שכבר אמרנו, עידן ורד הוא שחקן של מספרים העונה.

8. קפטן נבחרת צ'כיה? תומאש סיבוק נראה איטי וכבד במהלך המשחק ואם הרמנו גבה איך הקפטן הצ'כי מוצא את עצמו בקבוצה של קובי רפואה, הסיבות כעת מתחילות להתברר. 7 מאבקים הגנתיים במהלך המשחק הסתיימו בניצחון אחד של הבלם.

לצפייה בדו"ח המשחק המלא לחץ כאן

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 12/9/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים במשחק נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים, בעיקר בפרמטרים ההגנתיים. המגן השמאלי אומנם מושאל לבית"ר ממכבי ת"א, אך לירושלמים אופציה להעריך את השאלתו בעונה נוספת. צפו בפרופיל המלא של השחקן ובמפת התיקולים המדהימה שלו
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. הוא ממעט לאיים על השער, לבצע תיקולים ולחלץ כדורים. מנגד, דווקא בפרמטר איבודי הכדור הוא מתבלט. יודעים כבר במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות