מגנים שמאליים

פשוט מאוד, בלי דעות קדומות ובלי אינטרסים אישיים, הכנתי על פי הסטטיסטיקה העונתית שלהם את רשימת המגנים השמאליים (ישראלים בלבד) הטובים ביותר בליגת ווינר (העל).

14 מגנים שמאליים ישראלים שיחקו העונה יותר מחמישה משחקים ולכולם היה סיכוי שווה לזכות בתואר המגן השמאלי הטוב ביותר. מסקנות- שני המגנים שצברו את הניקוד הגבוה ביותר הם אורן ביטון בן ה- 22 וסאן מנחם בן ה- 23, דבר מעודד מאוד. ב-8 מתוך 14 הקבוצות בליגת העל משחקים בהרכב באופן קבוע מגנים שמאליים ישראלים. הגיל הממוצע של 14 המגנים הוא 27.

שיטת הניקוד-

בחרתי 11 פרמטרים שונים שרלוונטיים עבור תפקיד המגן השמאלי.

הפרמטרים שנבחרו-

1. כמות משחקים (1-14 נק')
2. הגבהות מדוייקות (1-14 נק')
3. דריבלים מוצלחים (1-14 נק')
4. ניצ' במאבקים הגנתיים (1-14 נק')
5. *סיכולים (1-14 נק')
6. ניצ' במאבקי גובה (1-14 נק')
7. מסירות מדוייקות (1-14 נק')
8. מסירות ארוכות מדוייקות (1-14 נק')
9. *מסירות מפתח (1-14 נק')
10. בישולים (בונוס 8 נק')
11. שערים (בונוס 7 נק')
*ממוצע ל-90 דק'

9 פרמטרים מתוך 11 קיבלו משקל שווה, בעוד הפרמטרים שערים ובישולים הוגדרו כבונוסים.

דוגמא: 

פרמטר הגבהות מדוייקות- השחקן בעל אחוז ההגבהות המדוייקות הנמוך ביותר קיבל נקודה אחת, ואילו השחקן בעל אחוז ההגבהות המדוייקות הגבוה ביותר קיבל 14 נקודות.

דוגמא:

פרמטר בישולים- שחקן שבישל עד כה העונה 3 שערים קיבל בונוס של 24 נק'.

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 8/3/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים. צפו בפרופיל המלא של השחקן שמושאל ממכבי ת"א
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. יודעים במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות