לרדת או להישאר

לכבוד מחזור הנעילה של הפלייאוף התחתון, ערכנו השוואה בין הפועל ת"א להפועל אשקלון על פי הסטטיסטיקה העונתית שלהן. רמז- רק קבוצה אחת שייכת למקום בו היא נמצאת.

 

החזקה בכדור-

הפועל אשקלון היא הקבוצה בעלת אחוז ההחזקה בכדור הנמוך ביותר העונה בממוצע למשחק (40.5%). הכחולים נמצאים הרחק מאחור ביחס לשאר הליגה והקבוצה שנמצאת מעליה בטבלה היא בני סכנין עם 44.9% החזקה בכדור. קבוצתו של מנחם קורצקי ממוקמת רביעית בפרמטר ההחזקה בכדור עם 51.7% בממוצע למשחק, הרבה בעקבות כך שהיא נמצאת בפלייאוף התחתון ומשחקת נגד קבוצות שלרוב באות להתגונן נגדה.   

בעיטות/ למסגרת-

בממוצע למשחק, הפועל אשקלון היא זאת שבועטת את מספר הבעיטות הנמוך ביותר העונה בליגת העל (7.6). לעומת זאת, גם בפרמטר זה נמצאים האדומים במרכז הטבלה והם ממוקמים במקום השמיני העונה מבין קבוצות הליגה (10.8).

למזלם של הכחולים, אחוז הבעיטות שלהם למסגרת הוא יוצא מן הכלל. החבורה של יובל נעים בועטת למסגרת 38% מסך הבעיטות שלה, מה שמציב אותה במקום הרביעי בפרמטר זה.

הגבהות/ מדויקות-

האדומים מגביהים בממוצע למשחק 3.6 הגבהות יותר מקבוצתו של יובל נעים, אך שתי הקבוצות מחזיקות באחוז דיוק נמוך בפרמטר זה. בעוד שהאדומים נמצאים במקום ה- 10 בטבלה עם 30.3% דיוק, הדרומיים ממוקמים במקום האחרון בליגה עם 26.4% דיוק בהגבהות.

דריבלים מוצלחים-

ההפרש העונה בין אחוזי ההצלחה בדריבלים של שתי הקבוצות הוא נמוך ושתיהן נמצאות במרכז הטבלה בפרמטר זה. האדומים מבצעים בממוצע למשחק 15.2 דריבלים מוצלחים ואילו חניכיו של יובל נעים נמצאים במקום האחד לפני אחרון, עם 11.5 דריבלים מוצלחים בממוצע למשחק.   

סיכולים-

הפועל אשקלון נמצאת במקום השלישי העונה בכמות הסיכולים בממוצע למשחק. כאשר קבוצתך נוהגת להתגונן ומשחקת לרוב מול קבוצות שבאות להתקיף, סביר להניח שכמות הסיכולים שלה תהייה גבוהה. שתי הקבוצות שמקדימות את הכחולים בפרמטר זה, הן עירוני ק"ש ובני סכנין. למרות זאת, מגיעה ליובל נעים מילה טובה על משחק ההקרבה של קבוצתו, דבר שבטוח עוזר למספר הסיכולים לגדול.

הצלחה במאבקי גובה-

גם בפרמטר זה, נמצאים הכחולים במקום שמוביל בסוף העונה לירידת ליגה. החבורה של יובל נעים ממוקמת במקום ה- 13 והיא מחזיקה ב- 42.9% הצלחה. האדומים לעומת זאת, יכולים להתגאות ביכולתם האווירית והם ממוקמים חמישי בפרמטר זה מבין קבוצות הליגה העונה.

איבודי כדור-

הפועל אשקלון מאבדת בממוצע למשחק 0.6 פחות כדורים מאשר האדומים מתל אביב. נתון בהחלט הגיוני אם ניקח בחשבון את פרמטר ההחזקה בכדור, בו הכחולים מחזקים פחות 11.2% מהזמן בממוצע של האדומים.

מסירות/ מדויקות-

הנתון האחרון בו ניגע, הוא גם זה שמדגיש בצורה הטובה ביותר את הפער האיכותי שיש בין שתי הקבוצות. בעוד שהאדומים ב- 81.3% מהמסירות שלהם, הכחולים עושים זאת ב- 76.5% דיוק, מה שממקם אותם במקום האחרון בליגה גם בפרמטר זה. מלבד אחוז הדיוק שנוטה בברור לטובת התל אביבים, האדומים גם מוסרים 91.4 יותר מסירות מהכחולים בממוצע למשחק. וכפי שבטח חשבתם-  גם במספר המסירות למשחק נמצאת החבורה של יובל נעים במקום האחרון העונה בליגה.

הפועל אשקלון

שערי זכות וחובה-

הפועל תל אביב כבשה יותר וספגה פחות מחניכיו של יובל נעים. בעוד שהאדומים תופסים בפרמטרים אלו מקום במרכז הטבלה, הפועל אשקלון נמצאת בתחתית בכל הקשור להבקעת וספיגת שערים. 

לסיכום-

הדבר האחרון שאפשר להגיד על הפועל ת"א של העונה, זה שהיא קבוצה טובה. האדומים שעברו טלטלות רבות, כולל הפחתת 9 נקודות ממאזנם, הם קבוצה בינונית מינוס, כפי שגם ניתן לראות על פי הסטטיסטיקה העונתית שלהם. אם העונה המסויטת של הפועל ת"א תסתיים בסופו של דבר עם הישארות בליגה, היא תוכל לפתוח את בקבוקי השמפניות אשר מיועדים לרוב בשביל חגיגות תארים.

הפועל ת"א

את העונה של הפועל אשקלון אפשר לחלק לשני חלקים, עד חודש ינואר ומחודש ינואר. הקבוצה מהדרום עשתה רכש משמועתי בחלון העברות החורפי וספק אם הייתה נקלעת למאבקי התחתית אם הייתה פותחת את העונה עם הסגל הנוכחי.

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 6/5/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים. צפו בפרופיל המלא של השחקן שמושאל ממכבי ת"א
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. יודעים במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות