לקראת המשחק: בית"ר ירושלים מחכה להפועל ב"ש

התפלגות השערים, צורות הכיבוש והספיגה, לאן הן מוסרות ומיהם השחקנים הבולטים בשתי הקבוצות. וגם, מי מאבדת יותר כדורים, מי שולטת במאבקים ומהם ההבדלים בהחזקת הכדור. כל מה שרציתם לדעת לקראת המפגש המסקרן בכתבה המלאה

סטטיסטיקה- ליגת ווינר (העל), עונת 2017/18, מחזורים 1-10.

התפלגות שערים. עד כה העונה, כבשה בית"ר ירושלים את כמות השערים הגבוהה בליגה (25). הצהובים- שחורים כבשו 14 פעמים במהלך המחציות הראשונות, שישה יותר מכל קבוצה אחרת. מנגד, הפועל ב"ש כבשה 13 שערים מתוך ה- 18 שלה במהלך המחציות השניות, כאשר רק מכבי נתניה כבשה יותר ממנה בין הדקות 45 ל- 90. בנוסף, שתי הקבוצות כבשו את כמות השערים הגבוהה ביותר במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק (6).

בתמונה- התפלגות שערי הזכות והחובה של בית"ר ירושלים עד כה העונה. שימו לב לכמות השערים שכבשה הקבוצה במהלך הדקות 30 עד 45 ולעובדה שטרם ספגה בין טווח הדקות הזה.

צורות הכיבוש והספיגה. הפועל ב"ש היא הקבוצה שספגה את שעריה מהמרחק הגדול בליגה העונה (12.1 מטרים). שלוש מתוך תשע השערים שספגה האלופה נכבשו מחוץ לרחבת ה- 16 שלה. מנגד, בית"ר ירושלים כבשה 21 שערים מתוך הרחבה של היריבה, הכמות הגדולה ביותר עד כה. האלופה מחזיקה בממוצע המסירות הרצופות הגבוה בליגה לפני כיבוש שער (11.6).  

עד כה העונה, כבשה קבוצתו של בני בן זקן את כמות השערים הגבוהה בליגה ממצבים נייחים (12). מנגד, הפועל ב"ש היא הקבוצה היחידה שטרם כבשה העונה ממצב נייח. כל 18 שערי הזכות של האלופה הגיעו במשחק פתוח (הכמות הגדולה בליגה),  לעומת 52% בלבד של הירושלמים (האחוז הנמוך בליגה).

שערי זכות ממשחק פתוח

שערי חובה ממשחק פתוח 

איומים בממוצע למשחק. בית"ר ירושלים (חמישית בליגה בכמות האיומים): 13.5 בעיטות / 5.7 למסגרת (42%). הפועל ב"ש (שלישית בליגה בכמות האיומים): 15.3 בעיטות / 5 למסגרת ( 33%). עד כה העונה, רק מכבי חיפה איימה על השער מתוך הרחבה יותר פעמים מהפועל ב"ש (8.2 בממוצע למשחק). לבית"ר ממוצע למשחק של 7.7 איומים מתוך הרחבה. בצד הצהוב, איתי שכטר הוא השחקן שאיים על השער הכי הרבה פעמים עד כה העונה (20 איומים ב- 50% דיוק), ואילו בצד האדום, אנתוני וואקמה עם 31 איומים ב- 29% דיוק.

החזקה בכדור. הפועל ב"ש מובילה את הליגה בפרמטר זה עם 62% בממוצע למשחק. בית"ר ירושלים במקום החמישי עם 55% החזקה. האדומים מחזיקים בכדור 110 פעמים במשחק, למשך 17.7 שניות בממוצע. הצהובים מחזיקים 112 פעמים במשחק, למשך 15.6 שניות בממוצע. ב- 18% מהפעמים מצליחה האלופה להיכנס לתוך רחבת ה- 16 של היריבה (האחוז הגבוה בליגה), לעומת 15% הצלחה של הירושלמים.

איבודי כדור. בצוותא עם מכבי ת"א, מאבדת הפועל ב"ש את כמות הכדורים הנמוכה בליגה בממוצע למשחק (57). אנתוני וואקמה מוביל מבין שחקני האלופה עם 89 איבודים עד כה העונה (מקום 13 בליגה). מנגד, בית"ר ירושלים מאבדת 59 כדורים בממוצע למשחק, כאשר חן עזרא ועידן ורד, איבדו 64 כדורים כ"א העונה.

מסירות. הפועל ב"ש מוסרת את כמות הכדורים הגדולה בליגה בממוצע למשחק, מדייקת באחוזים הגבוהים ביותר בצוותא עם מכבי ת"א ושנייה רק למכבי נתניה בכמות מסירות המפתח במשחק. בית"ר ירושלים רושמת את כמות ההגבהות הנמוכה בליגה עד כה העונה (9 בממוצע למשחק).

קלאודמיר פריירה (רביעי בליגה) מסר את כמות הכדורים המדויקים הגבוהה ביותר העונה בצד הבית"רי (564), ואילו ג'ון אוגו (שישי בליגה), מוביל את שחקני האלופה עם 505 מסירות מדויקות עד כה. אנתוני וואקמה עם 19 ניסיונות (חמישי בליגה) ועידן ורד עם 14 ניסיונות (עשירי בליגה), חילקו את כמות מסירות המפתח הגבוהה ביותר בקבוצותיהם העונה.

בתמונה- התפלגות המסירות של שתי הקבוצות בממוצע למשחק.  

מאבקים. עד כ העונה, מבצעת בית"ר ירושלים את מספר הדריבלים המוצלחים (34) והתיקולים המוצלחים (36) הגבוה בליגה בממוצע למשחק. אריק סאבו (שישי בליגה) עם 33 דריבלים מוצלחים סה"כ ודוד קלטינס (שישי בליגה) עם 34 תיקולים מוצלחים, מובילים את שחקני בית"ר ירושלים בפרמטרים אלו.   

שתי הקבוצות מוליכות את הטבלה עם אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. באר שבע ראשונה באחוז הניצחונות במאבקים הגנתיים (61%), בית"ר ירושלים מנצחת בהכי הרבה מאבקים ההתקפיים (48%).

אם נחלק את המגרש לארבעה חלקים, נקבל את התמונה הבאה- בית"ר מנצחת הכי הרבה מאבקים מבין קבוצות הליגה ברבעים 3 ו- 4, באר שבע שולטת ברבע ה- 2 של המגרש.

ראש בראש. בחרנו להשוות בין שני החולצים המובילים של שתי הקבוצות, איתי שכטר ובן שהר. שכטר כבש עד כה שער ליגה אחד יותר, כאשר בן שהר שיחק 311 דקות פחות ממנו. לחלוץ הירושלמי יתרון קטן בשאר הפרמטרים שבחרנו. מאצ' אפ בעל חשיבות גדולה לקראת המשחק הערב.  

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 27/11/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים. צפו בפרופיל המלא של השחקן שמושאל ממכבי ת"א
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. יודעים במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן