לקראת המשחק: בית"ר ירושלים מחכה להפועל ב"ש

התפלגות השערים, צורות הכיבוש והספיגה, לאן הן מוסרות ומיהם השחקנים הבולטים בשתי הקבוצות. וגם, מי מאבדת יותר כדורים, מי שולטת במאבקים ומהם ההבדלים בהחזקת הכדור. כל מה שרציתם לדעת לקראת המפגש המסקרן בכתבה המלאה

סטטיסטיקה- ליגת ווינר (העל), עונת 2017/18, מחזורים 1-10.

התפלגות שערים. עד כה העונה, כבשה בית"ר ירושלים את כמות השערים הגבוהה בליגה (25). הצהובים- שחורים כבשו 14 פעמים במהלך המחציות הראשונות, שישה יותר מכל קבוצה אחרת. מנגד, הפועל ב"ש כבשה 13 שערים מתוך ה- 18 שלה במהלך המחציות השניות, כאשר רק מכבי נתניה כבשה יותר ממנה בין הדקות 45 ל- 90. בנוסף, שתי הקבוצות כבשו את כמות השערים הגבוהה ביותר במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק (6).

בתמונה- התפלגות שערי הזכות והחובה של בית"ר ירושלים עד כה העונה. שימו לב לכמות השערים שכבשה הקבוצה במהלך הדקות 30 עד 45 ולעובדה שטרם ספגה בין טווח הדקות הזה.

צורות הכיבוש והספיגה. הפועל ב"ש היא הקבוצה שספגה את שעריה מהמרחק הגדול בליגה העונה (12.1 מטרים). שלוש מתוך תשע השערים שספגה האלופה נכבשו מחוץ לרחבת ה- 16 שלה. מנגד, בית"ר ירושלים כבשה 21 שערים מתוך הרחבה של היריבה, הכמות הגדולה ביותר עד כה. האלופה מחזיקה בממוצע המסירות הרצופות הגבוה בליגה לפני כיבוש שער (11.6).  

עד כה העונה, כבשה קבוצתו של בני בן זקן את כמות השערים הגבוהה בליגה ממצבים נייחים (12). מנגד, הפועל ב"ש היא הקבוצה היחידה שטרם כבשה העונה ממצב נייח. כל 18 שערי הזכות של האלופה הגיעו במשחק פתוח (הכמות הגדולה בליגה),  לעומת 52% בלבד של הירושלמים (האחוז הנמוך בליגה).

שערי זכות ממשחק פתוח

שערי חובה ממשחק פתוח 

איומים בממוצע למשחק. בית"ר ירושלים (חמישית בליגה בכמות האיומים): 13.5 בעיטות / 5.7 למסגרת (42%). הפועל ב"ש (שלישית בליגה בכמות האיומים): 15.3 בעיטות / 5 למסגרת ( 33%). עד כה העונה, רק מכבי חיפה איימה על השער מתוך הרחבה יותר פעמים מהפועל ב"ש (8.2 בממוצע למשחק). לבית"ר ממוצע למשחק של 7.7 איומים מתוך הרחבה. בצד הצהוב, איתי שכטר הוא השחקן שאיים על השער הכי הרבה פעמים עד כה העונה (20 איומים ב- 50% דיוק), ואילו בצד האדום, אנתוני וואקמה עם 31 איומים ב- 29% דיוק.

החזקה בכדור. הפועל ב"ש מובילה את הליגה בפרמטר זה עם 62% בממוצע למשחק. בית"ר ירושלים במקום החמישי עם 55% החזקה. האדומים מחזיקים בכדור 110 פעמים במשחק, למשך 17.7 שניות בממוצע. הצהובים מחזיקים 112 פעמים במשחק, למשך 15.6 שניות בממוצע. ב- 18% מהפעמים מצליחה האלופה להיכנס לתוך רחבת ה- 16 של היריבה (האחוז הגבוה בליגה), לעומת 15% הצלחה של הירושלמים.

איבודי כדור. בצוותא עם מכבי ת"א, מאבדת הפועל ב"ש את כמות הכדורים הנמוכה בליגה בממוצע למשחק (57). אנתוני וואקמה מוביל מבין שחקני האלופה עם 89 איבודים עד כה העונה (מקום 13 בליגה). מנגד, בית"ר ירושלים מאבדת 59 כדורים בממוצע למשחק, כאשר חן עזרא ועידן ורד, איבדו 64 כדורים כ"א העונה.

מסירות. הפועל ב"ש מוסרת את כמות הכדורים הגדולה בליגה בממוצע למשחק, מדייקת באחוזים הגבוהים ביותר בצוותא עם מכבי ת"א ושנייה רק למכבי נתניה בכמות מסירות המפתח במשחק. בית"ר ירושלים רושמת את כמות ההגבהות הנמוכה בליגה עד כה העונה (9 בממוצע למשחק).

קלאודמיר פריירה (רביעי בליגה) מסר את כמות הכדורים המדויקים הגבוהה ביותר העונה בצד הבית"רי (564), ואילו ג'ון אוגו (שישי בליגה), מוביל את שחקני האלופה עם 505 מסירות מדויקות עד כה. אנתוני וואקמה עם 19 ניסיונות (חמישי בליגה) ועידן ורד עם 14 ניסיונות (עשירי בליגה), חילקו את כמות מסירות המפתח הגבוהה ביותר בקבוצותיהם העונה.

בתמונה- התפלגות המסירות של שתי הקבוצות בממוצע למשחק.  

מאבקים. עד כ העונה, מבצעת בית"ר ירושלים את מספר הדריבלים המוצלחים (34) והתיקולים המוצלחים (36) הגבוה בליגה בממוצע למשחק. אריק סאבו (שישי בליגה) עם 33 דריבלים מוצלחים סה"כ ודוד קלטינס (שישי בליגה) עם 34 תיקולים מוצלחים, מובילים את שחקני בית"ר ירושלים בפרמטרים אלו.   

שתי הקבוצות מוליכות את הטבלה עם אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. באר שבע ראשונה באחוז הניצחונות במאבקים הגנתיים (61%), בית"ר ירושלים מנצחת בהכי הרבה מאבקים ההתקפיים (48%).

אם נחלק את המגרש לארבעה חלקים, נקבל את התמונה הבאה- בית"ר מנצחת הכי הרבה מאבקים מבין קבוצות הליגה ברבעים 3 ו- 4, באר שבע שולטת ברבע ה- 2 של המגרש.

ראש בראש. בחרנו להשוות בין שני החולצים המובילים של שתי הקבוצות, איתי שכטר ובן שהר. שכטר כבש עד כה שער ליגה אחד יותר, כאשר בן שהר שיחק 311 דקות פחות ממנו. לחלוץ הירושלמי יתרון קטן בשאר הפרמטרים שבחרנו. מאצ' אפ בעל חשיבות גדולה לקראת המשחק הערב.  

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 27/11/2017

בטוח יעניין אותך גם

לקראת הקלאסיקו: המגמות של מכבי חיפה ומכבי ת"א
מדוע הירוקים סופגים הכי הרבה ממתפרצות, מהי ההשפעה הבולטת ביותר של קרויף ומה גרם לקאיו וקיארטנסון לשוב לחיים. וגם, מסקנות מהמפגש הקודם בין השתיים
הבדלים בגישה: על השוני בין הפועל ב"ש להפועל חיפה
וגם, איך שתי הקבוצות מתפקדות במאני טיים, ממי וממה האלופה צריכה להיזהר והאם נמצא היורש של מאור מליקסון? לקראת המשחק
הקרב על האמצע: מכבי ת"א נגד מכבי נתניה
לקראת המשחק - בשונה משאר קבוצות הליגה, מכבי ת"א ונתניה הכי מסוכנות כאשר הן תוקפות דרך האמצע. בנוסף, סוג ההתקפה המועדף עליהן זהה, כמו גם הבעיות שלהן העונה. והאם יש למכבי ת"א מה ללמוד מנתניה בכל הקשור למשחק מסירות?
הגנה נגד התקפה: הפועל חיפה נגד בית"ר ירושלים בקרב צמרת לוהט
לקראת המשחק - הסוד ההגנתי של האדומים, הנשק הקטלני של הצהובים ומיהם שחקני המפתח. כשההגנה והההתקפה הטובות ביותר נפגשות
דומיננטית אך לא דורסנית
מה מכבי ת"א צריכה לשפר כדי להפוך מדומיננטית לדורסנית, מיהו שחקן המפתח שלה והאם סכנין זנחה את שיטת המשחק שאפיינה אותה תחת אבוקסיס? וגם, ראש בראש בין קשרי העתיד של הכדורגל הישראלי
ציפינו ליותר: הפועל ב"ש מחכה למכבי חיפה ומאור בוזגלו
לקראת המשחק: היכן מתבטא הפער המנטלי בין שתי הקבוצות, מדוע ההפסד של ב"ש במחזור הקודם הזכיר את פתיחת העונה שלה, ומהו הכלי שחסר למכבי חיפה בשנתיים האחרונות. וגם, השוואה סטטיסטית בין המנוע של האלופה לרועי קהת והמספרים המביכים מאחורי הקאמבק של מאור בוזגלו