לקראת המחזור ה-12

ביש המזל של מכבי ת"א, האגף הפרוץ של בית"ר ירושלים, שיטת המשחק של מכבי נתניה והדומיננטיות של הפועל ב"ש. צפו במספרים של קבוצות ליגת העל לקראת המחזור ה-12

סטטיסטיקה- עונת 2017/18, ליגת העל.

הפועל באר שבע (2) vs עירוני קריית שמונה (6)

1. הנתון המפתיע ביותר בליגת העל שלנו, מגיע היישר מכיוונה של עירוני ק"ש. עד כה העונה, ספגה קבוצתו של חיים סילבס את מספר השערים הקטן בליגה (9). שני בלמי הקבוצה, מרקוס דיניז וקרלוס קוויאר, מדורגים בין חמשת השחקנים שחילצו הכי הרבה כדורים העונה. האם הם יצליחו לעצור גם את האלופה?   

2. כמו שעשתה במשחק הליגה האחרון, הפועל ב"ש מרבה לכבוש את שעריה העונה במהלך המחציות השניות (15 מתוך 20). אחת הסיבות לכך היא ההתעוררות של אנתוני וואקמה בין הדקות 45 ל-90, בהן הוא כבש את כל חמשת שערי הליגה שלו עד כה.

3. לפני המשחק נגד בית"ר ירושלים, ציינו את העובדה שקבוצתו של ברק בכר, היא זאת שספגה את השערים שלה מהמרחק הגדול ביותר בליגה (12.1 מטרים). לאחר המשחק, המרחק הממוצע רק הלך וגדל, עד ל- 13 מטרים לספיגה. בדקנו את אחוז העצירות של גורש וחיימוב, ביחס למספר הבעיטות שנבעטו נגדם עד כה העונה (76% לחיימוב, לעומת 73% של גורש).

4. רק שלוש קבוצות כבשו העונה פחות שערים מאשר עירוני ק"ש (11). החלוץ הבכיר של הצפוניים, שובל גוזלן, מגיע למצבי הבקעה רבים (שלישי בליגה במספר האיומים), הוא נייד, משקיע הרבה מאמץ ונראה שרק עניין הדיוק פוגע בו. גוזלן כבש העונה ארבעה שערים במסגרת הליגה (לעומת שבעה בכל העונה הקודמת), כאשר ההבדל הבולט בין העונה הנוכחית לקודמת, הוא מספר האיומים של השחקן לעבר השער (44 בכל העונה שעברה, לעומת 40 עד כה העונה). מבין 20 השחקנים שאיימו על השער הכי הרבה פעמים העונה, רק שלושה בעטו למסגרת באחוז דיוק נמוך משל גוזלן (33%).

5. הפועל ב"ש מחזיקה בכדור 37.2 שניות בממוצע (הממוצע הארוך בליגה) ומחברת 12 מסירות רצופות (הרצף הארוך בליגה) לפני כיבוש שער. העובדה שהאלופה טרם כבשה העונה ממצב נייח (הקבוצה היחידה בליגה), בנוסף לכך שהיא מחזיקה בכדור (62%) ומוסרת הכי הרבה פעמים (583) בממוצע למשחק, מסבירה את הדומיננטיות של האדומים בצורה הטובה ביותר.   

מכבי תל אביב (4) vs מועדון ספורט אשדוד (14)

1. מ.ס אשדוד היא הקבוצה שכבשה את מספר השערים הנמוך ביותר עד כה העונה (6). הדרומיים כבשו רק פעמיים במהלך המחציות השניות (המספר הקטן בליגה), כאשר שני השערים נרשמו במהלך הדקות 60 עד 75. מלך השערים של הקבוצה הוא מאוריסיו קורדיירו עם שני כיבושים עד כה. מביך

2. שבעה שערים מתוך העשרים שכבשה מכבי ת"א, נרשמו מחוץ לרחבת ה- 16 של היריבה (הכי הרבה בליגה). רק דיא סבע (4) כבש יותר שערים מחוץ לרחבה מאשר אלירן עטר, אבי ריקן ועומר אצילי (2 כ"א).

3. קבוצתו של אמיר תורג'מן מאיימת על המסגרת 2.7 פעמים בממוצע למשחק (הכי קצת בליגה העונה). אחוז הדיוק של אשדוד הוא הנמוך ביותר (27% למסגרת), בהחלט הסבר למספר השערים הדל שכבשה עד כה הקבוצה. מנגד, הצהובים פוגשים את המשקוף / קורה 0.8 פעמים בממוצע למשחק, הממוצע הגבוה ביותר בליגה. אלו 20 השחקנים שפגשו את העמודים הכי הרבה פעמים העונה. ביש מזל?

4. רק שלוש קבוצות מחזיקות באחוז ניצחונות נמוך משל הצהובים בפרמטר מאבקים הגנתיים (54%). מבין שלושת בלמי הקבוצה (בן חיים, טיבי ובאבן), דווקא הבלם הצרפתי מנצח את אחוז המאבקים הנמוך ביותר. אגב, מבין תשע הקבוצות הראשונות בטבלה, רק בית"ר ירושלים ספגה העונה יותר שערים מקבוצתו של ג'ורדי קרויף. ככה קשה לזכות באליפות.

5. עד כה העונה, רק מוחמדו סיסוקו מהפועל עכו, עשה יותר טעויות שהובילו לספיגת שער מאשר שרן ייני. תוסיפו לכך אחוז דיוק מביך בניסיונות ההגבהה (9%) ומעט חילוצי כדור בממוצע למשחק (5), ותקבלו את מי שסומן על ידי הקהל הצהוב כחולייה החלשה של הקבוצה.  

הפועל עכו (13) vs בית"ר ירושלים (3)

1. בית"ר ירושלים היא הקבוצה שכבשה את מספר השערים הגדול בליגה במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק (7). במשחק הליגה האחרון, רשמה קבוצתו של בני בן זקן את מספר האיומים הנמוך ביותר שלה העונה (6) ולמרות זאת הצליחה להשיג נקודה יקרה מהאלופה. ווינרים כבר אמרנו?

2. בית"ר ירושלים כובשת את שעריה מהמרחק הגדול ביותר בליגה (13.3 מטרים בממוצע). מנגד, רק הפועל ב"ש סופגת ממרחק גדול יותר מאשר הפועל עכו (11.2 מטרים בממוצע).

3. הירושלמים מחזיקים ביחס האיומים לשערים הטוב ביותר העונה (כל חמש בעיטות שער). איתי שכטר עם 20 איומים, מתוכם 10 למסגרת, כבש כבר חמישה שערי ליגה. אפס מפנדלים אם אתם שואלים.

4. הפועל עכו מאבדת את הכדור בזמן הקצר ביותר מבין קבוצות הליגה (12.3 שניות בממוצע). זאת הסיבה לכך שאחוז ההחזקה שלה הוא גם הנמוך ביותר העונה (42% למשחק).

5. רק שלוש קבוצות ספגו העונה יותר שערים מבית"ר ירושלים במשחק פתוח (12). שישה שערים מתוך ה- 12, הגיעו מהאגף השמאלי (הכי הרבה בליגה). במשחק נגד הפועל ב"ש, טוני וואקמה חגג משם על חשבון הצהובים – שחורים.  

        

הפועל אשקלון (11) vs מכבי נתניה (5)

1. בצוותא עם הפועל חיפה, כבשה מכבי נתניה את מספר השערים הגבוה בליגה בהתקפות מעבר (9). בנוסף, מתוך 16 שערי הזכות של הצהובים במשחק פתוח, תשעה נכבשו דרך האמצע. שיטת המשחק של דראפיץ' וברדה מוכיחה את עצמה משבוע לשבוע.

2. עד כה העונה, רק מכבי ת"א איימה על השער יותר ממכבי נתניה (191 לעומת 190). מנגד, הקבוצה מעיר היהלומים איימה על המסגרת הכי הרבה בליגה (98). נתניה גם מחזיקה באחוז הדיוק הטוב ביותר למסגרת (45%). דיא סבע וערן לוי, הם שני השחקנים שאיימו על השער והמסגרת הכי הרבה פעמים בליגה.

3. להפועל אשקלון ישנה בעיה בחילוץ כדורים. רק שלוש קבוצות מחלצות פחות ממנה בממוצע למשחק, כאשר קבוצתו של יובל נעים מחלצת את הכדור במרחק של 77.4 מטרים בממוצע משערה של היריבה (רק לשלוש קבוצות מרחק גדול יותר).  

4. מכבי נתניה ממשיכה להוביל את הליגה במספר מסירות המפתח בממוצע למשחק (21 ניסיונות). שלושה שחקנים של העולה החדשה, מתברגים בין עשרת השחקנים שדייקו במספר מסירות המפתח הגבוה ביותר העונה.

5. קבוצה שנמצאת בתחתית ונלחמת על חייה, צריכה קודם כל שוער שיביא לה נקודות ולא להיפך. לצערה של הפועל אשקלון, דלה איינוגבה הוא השוער שעשה הכי הרבה טעויות שהובילו לספיגת שער העונה.

בני יהודה (9) vs בני סכנין (8)

1. מתוך 13 שערי הזכות שכבשה העונה בני יהודה, חמישה נרשמו במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק. על ארבעה מהם חתום נריוס ולאסקיס.

2. בצוותא עם מכבי חיפה, ספגה בני סכנין את מספר השערים הנמוך בליגה במהלך המחציות הראשונות (3). לצערה של סכנין, במחציות השניות הסיפור מעט שונה והקבוצה ספגה שמונה שערים עד כה. בעיה מנטלית, פיזית או מקצועית?

3. 50% משעריה של בני יהודה במשחק פתוח, הגיעו דרך האגף הימני (6). למאור קנדיל, המגן הימני של הקבוצה, יש חלק ניכר בכך, כאשר הוא אחד מארבעת שחקני ההגנה שבישלו הכי הרבה שערים העונה (3).

4. בני סכנין היא הקבוצה שספגה הכי מעט שערים העונה בהתקפות מעבר (1). מנגד, רק שתי קבוצות ספגו יותר ממנה ממצבים נייחים (5).

5. בצוותא עם הפועל עכו, בני יהודה ובני סכנין הן בעלות אחוז ההצלחה הנמוך בליגה בכניסה עם הכדור לחצי המגרש של היריבה (53%).

הפועל רעננה (12) vs מכבי פתח קווה (10)

1. הפועל רעננה עדיין לא מצאה את הרשת במהלך המחציות הראשונות העונה (הקבוצה היחידה בליגה). מחסום מנטלי?

2. רק הפועל עכו ספגה יותר שערים העונה מאשר מכבי פ"ת (19). קבוצתו של שרון מימר ספגה הכי הרבה בליגה במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק (7). בנוסף, הקבוצה מהמלאבס ספגה את מספר השערים הגבוה ביותר בהתקפות מעבר (8).

3. מכבי פ"ת רושמת את מספר האיומים הנמוך בליגה בממוצע למשחק (9). קבוצה אפורה?

4. הפועל רעננה מאבדת את מספר הכדורים הגבוה בליגה בממוצע למשחק (69). ג'ורדן פושה (12) ושמעון אבוחצירה (105) מדורגים בין עשרת השחקנים שאיבדו הכי הרבה כדורים עד כה.

5. הכישרון הגדול של הכדורגל הישראלי, מנור סולומון, ביצע את מספר הדריבלים הגדול ביותר העונה (120). 59% מתוכם היו מוצלחים (71) וסולומון מוביל את הליגה בפער ניכר בפרמטר זה. האם יש לכך קשר שקבוצתו מחלקת את מספר מסירות המפתח הנמוך בליגה בממוצע למשחק? 

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 1/12/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים. צפו בפרופיל המלא של השחקן שמושאל ממכבי ת"א
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. יודעים במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות