לקראת המחזור ה-11

השוואה סטטסיטית בין רוסלן ברסקי לכריסטיאן באטוקיו מעלה תהיות רבות, מדוע נקודת החוזק של מכבי נתניה היא נקודת התורפה של מכבי חיפה והאם דווקא מנור סולומון הוא הבעיה של מכבי פתח תקווה העונה? כל מה שרציתם לדעת לקראת המחזור ה- 11 (וגם מה שלא) בכתבה המלאה

הפועל חיפה (1) vs מכבי תל אביב (4)

סטטיסטיקה- עונת 2017/18, ליגת ווינר (העל) 

1. עד כה העונה, ספגה קבוצתו של ניר קלינגר את כמות השערים הנמוכה בליגה בצוותא עם עירוני ק"ש (8). מנגד, קבוצתו של ג'ורדי קרויף ספגה עד כה 12 שערים, כאשר חמישה מתוכם נרשמו במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק (רק שתי קבוצות ספגו יותר שערים מהצהובים במהלך טווח הדקות הזה). הפועל חיפה ספגה את כמות השערים הנמוכה ביותר העונה במהלך המחציות השניות (2).

2. מכבי ת"א מחזיקה בכדור 36 שניות בממוצע לפני הבקעת שער (הממוצע הארוך בליגה). הפועל חיפה כבשה את כמות השערים הגדולה ביותר העונה בהתקפות מעבר (9). לשתי הקבוצות כמות זהה של כיבושים ממצבים נייחים (4).

3. הצהובים מחזיקים העונה בכדור 58% מהזמן בממוצע למשחק, כאשר רק הפועל ב"ש מחזיקה יותר מהם. האדומים לעומת זאת, ממוקמים בחלק התחתון של הטבלה בפרמטר זה עם 45% החזקה בממוצע (רק שלוש קבוצות מחזיקות בכדור פחות זמן במשחק מהמוליכה). ההבדל בין שתי הקבוצות הוא כזה: מכבי ת"א מחזיקה בכדור 110 פעמים במשחק, בממוצע של 17.4 שניות להחזקה. הפועל חיפה לעומת זאת, מחזיקה בכדור 108 פעמים במשחק, בממוצע של 13.4 שניות להחזקה.

4. מכבי ת"א מוסרת העונה 568 פעמים בממוצע למשחק ב- 86% דיוק (אחוז הדיוק הגבוה בליגה בצוותא עם הפועל ב"ש). הפועל חיפה מדייקת "רק" ב- 81% מתוך 421 המסירות שלה במשחק. מנגד, אחוז המסירות ההתקפיות של האדומים גבוה משל הצהובים (72%-70%). בנוסף, שתי הקבוצות מוסרות 14 מסירות מפתח בממוצע למשחק, כאשר מכבי ת"א מדייקת בתשע מתוכן, לעומת שש בלבד של הפועל חיפה.

5. במכבי ת"א דיברו השבוע על הפקת לקחים "מתיק עלי מוחמד". בעקבות כך, השוואה סטטיסטית בין רוסלן ברסקי, אשר שייך לצהובים ומושאל העונה להפועל חיפה, לבין כריסטיאן באטוקיו, שרק בקיץ האחרון הצטרף לקבוצה ותפס מקום של זר, נראית הכרחית. האם הקשר האיטלקי- ארגנטינאי שידרג את הקבוצה של ג'ורדי קרויף, או שמא יכלו הצהובים לתת לשחקן בית כמו ברסקי את ההזדמנות? נתנו לסטטיסטיקה העונתית שלהם להכריע


החוש השישי. יצירתיות ופירגון של קבוצה, ניתן למדוד על פי כמות מסירות המפתח שמסרה במשחק. מכבי ת"א רשמה במשחק הליגה הקודם שלה שיא שלילי, כאשר מסרה את כמות מסירות המפתח הנמוכה ביותר למשחק העונה במסגרת ליגת העל (2). בנוסף, הצהובים איבדו 22 כדורים יותר מהממוצע העונתי שלהם עד כה, שהוא הנמוך ביותר בליגה (57).

מפת איבודי הכדור של מכבי ת"א נגד הפועל רעננה

מכבי נתניה (5) vs מכבי חיפה (6)

1. עד כה העונה, כבשה מכבי נתניה 21 שערי זכות במסגרת הליגה (רק בית"ר ירושלים כבשה יותר ממנה). בנוסף, העולה החדשה כבשה את כמות השערים הגבוהה ביותר במהלך המחציות השניות (14). מנגד, מכבי חיפה היא אחת מתוך שלוש הקבוצות שטרם הבקיעו העונה במהלך רבע השעה הראשונה של המשחק.

2. בצוותא עם מכבי ת"א, כבשה מכבי נתניה את כמות השערים הגבוהה ביותר העונה מחוץ לרחבת ה- 16 של היריבה (5). מנגד, כל 13 שערי הזכות של הירוקים, נרשמו מתוך רחבת ה- 16 של היריבה.

3. רק קבוצה אחת ספגה עד כה העונה יותר שערים מאשר מכבי חיפה בהתקפות מעבר (7). מנגד, מכבי נתניה היא הקבוצה היחידה בליגה שטרם ספגה בהתקפות מעבר. 29% מהתקפות המעבר של הצהובים מסתיימות עם בעיטה לעבר השער (האחוז הגבוה בליגה), כאשר בצוותא עם הפועל חיפה, כבשה קבוצתו של סלובדאן דראפיץ' את כמות השערים הגבוהה בליגה בדרך זו (9).

4. מכבי חיפה רושמת 6.4 איומים למסגרת בממוצע למשחק, כאשר רק קבוצה אחת בליגת העל מאיימת יותר ממנה עד כה העונה. הקבוצה הזו היא מכבי נתניה, שבועטת לעבר המסגרת  7.4 פעמים בממוצע למשחק. בנוסף, הירוקים מאיימים 8.4 פעמים במשחק על השער מתוך רחבת ה- 16 של היריבה (הכי הרבה בליגה). 

5. ואיך אפשר בלי אף מילה על עלי מוחמד, השחקן המרשים ביותר עד כה העונה בליגת העל. שלושה בישולים, שני בכמות המסירות המדויקות, שלישי בכמות מסירות המפתח המדויקות, חמישי בכמות הדריבלים המוצלחים וראשון בכמות התיקולים המוצלחים. 

החוש השישי. מכבי חיפה (6.5 למשחק) ומכבי נתניה (6.1 למשחק) הן שתי הקבוצות שמשיגות את כמות הקרנות הגבוהה בליגה בממוצע למשחק. תועלת? הצהובים כבשו עד כה העונה שלושה שערים מקרנות, ואילו הירוקים השיגו שער אחד פחות. למעשה, רק בית"ר ירושלים כבשה יותר מהן (6).

למעבר לעמוד הסטטיסטיקה המלא-> לחץ 

בני סכנין (9) vs הפועל אשקלון (10)

1. מלבד הפועל רעננה שטרם כבשה העונה במהלך 45 הדקות הראשונות של המשחק, בני סכנין והפועל אשקלון כבשו את כמות השערים הנמוכה בליגה במהלך המחציות הראשונות (שני כיבושים לכל קבוצה).

2. רק הפועל עכו (10) ספגה העונה יותר שערים מהפועל אשקלון במהלך המחציות הראשונות (8). בני סכנין היא הקבוצה היחידה בליגה שטרם ספגה העונה במהלך חצי השעה הראשונה של המשחק.

3. בצוותא עם הפועל חיפה, ספגה בני סכנין את כמות השערים הנמוכה ביותר העונה במשחק פתוח (6). הפועל אשקלון ספגה את כמות השערים הגבוהה ביותר בליגה ממצבים נייחים (7).

4. עד כה העונה, רק שתי קבוצות איבדו יותר כדורים בממוצע למשחק מבני סכנין (65). מנגד, רק שתי קבוצות חילצו פחות כדורים בממוצע למשחק מהפועל אשקלון (52).

5. פיראס מוגרבי רשם עד כה העונה את כמות מסירות המפתח המדויקות הגבוהה בליגה (24). בנוסף, הקיצוני של בני סכנין מדורג במקום השני במספר הדריבלים המוצלחים שביצע (40).

החוש השישי. הפועל אשקלון מסרה במחזור הליגה הקודם ב- 73% דיוק (רק הפועל עכו השיגה אחוז דיוק נמוך ממנה במהלך המחזור). בנוסף, בשני משחקיה האחרונים, לא הצליחה קבוצתו של יובל נעים למצוא את הרשת ולו פעם אחת.

עירוני קריית שמונה (8) vs בני יהודה (7)

1. בצוותא עם הפועל חיפה, ספגה עירוני ק"ש את כמות השערים הנמוכה בליגה (8).

2. בני יהודה טרם כבשה העונה מחוץ לרחבת ה- 16 של היריבה.

3. עירוני ק"ש מחזיקה בממוצע המסירות הנמוך בליגה לפני כיבוש שער (1.5 מסירות).  

4. עירוני ק"ש ספגה את כמות השערים הקטנה ביותר בליגה העונה ממצבים נייחים (1).

5. בני יהודה מחזיקה בכדור בחצי המגרש של היריבה "רק" 86 פעמים בממוצע למשחק (הכמות הנמוכה בליגה העונה).

החוש השישי. רק שלוש קבוצות כבשו עד כה העונה פחות שערי זכות מקבוצתו של חיים סילבס וההסבר לכך הוא פשוט. עירוני ק"ש היא בעלת אחוז הדיוק הנמוך ביותר בליגה בבעיטות למסגרת (26%).

הפועל עכו (12) vs מכבי פתח תקווה (11)

1. הפועל עכו ספגה את כמות השערים הגבוהה ביותר העונה במהלך המחציות הראשונות (10). מנגד, רק שתי קבוצות ספגו יותר שערים מאשר מכבי פ"ת במהלך המחציות השניות (13).

2. רק שתי קבוצות כבשו העונה את השערים שלהן ממרחק גדול יותר בממוצע מאשר הפועל עכו (12.4 מטרים).  

3. מכבי פ"ת ספגה את כמות השערים הגבוהה ביותר העונה מהתקפות מעבר (8). בנוסף, שתי הקבוצות ספגו כמות זהה של שערים ממצבים נייחים (5) ושתיהן ספגו את כמות השערים הגבוהה ביותר העונה מתוך רחבות ה- 16 שלהן (18).  

4. קבוצתו של שרון מימר מדורגת אחרונה בליגה בכמות הבעיטות לעבר השער בממוצע למשחק (9.2).

5. הפועל עכו מחזיקה בכדור 41% מהזמן בממוצע למשחק, האחוז הנמוך ביותר בליגה.

החוש השישי. מכבי פ"ת מוסרת את כמות מסירות המפתח הנמוכה ביותר בממוצע למשחק עד כה העונה (7). האם זה קשור לעובדה שמנור סולומון הוא השחקן שביצע את כמות הדריבלים הגבוהה ביותר בליגה (113)? 

מועדון ספורט אשדוד (13) vs הפועל רעננה (14)

1. מ.ס אשדוד והפועל רעננה כבשו את כמות שערי הזכות הנמוכה בליגה עד כה העונה (ארבעה כיבושים לכל אחת). קבוצתו של אמיר תורג'מן כבשה רק שני שערים במהלך המחציות השניות (הכמות הקטנה ביותר), כאשר היא היחידה בליגה שטרם כבשה העונה במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק. מנגד, הפועל רעננה היא הקבוצה היחידה בליגה שטרם מצאה את הרשת במהלך 45 הדקות הראשונות של המשחק.

2. שתי הקבוצות ספגו עד כה העונה את כמות השערים הגבוהה ביותר במהלך המחציות השניות (14 ספיגות לכל אחת).

3. הפועל רעננה ספגה העונה את כמות השערים הגבוהה ביותר מחוץ לרחבת ה- 16 שלה (5).

4. הפועל רעננה מחזיקה בכדור 1.6 שניות בממוצע לפני כיבוש שער (הממוצע הנמוך בליגה בהפרש של 3.5 שניות).

5. מ.ס אשדוד מחזיקה בכדור 114 פעמים בממוצע למשחק. ב- 10% מהמקרים היא מצליחה להיכנס איתו לתוך רחבת ה- 16 של היריבה (אחוז ההצלחה הנמוך ביותר בליגה).

החוש השישי. הפועל רעננה היא הקבוצה שאיבדה את כמות הכדורים הגבוהה ביותר בממוצע למשחק העונה (68). ככה זה כשיש לך שני שחקנים בחמישייה הפותחת של פרמטר איבודי הכדור.   

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 24/11/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים. צפו בפרופיל המלא של השחקן שמושאל ממכבי ת"א
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. יודעים במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות