יום הדין

בקיץ 2013 החליטה ריאל מדריד להיפרד מחוסה מריה קאייחון, שעבר לנאפולי האיטלקית תמורת 8 מיליון פאונד.

קאייחון, שגדל וחונך באקדמיה של ריאל לא קיבל מספיק הזדמנויות בקבוצה הבוגרת ובשתי עונות במדי הבלאנקוס שיחק 2081 דקות בסה"כ. בקיץ 2013 כאשר הגיעה ההצעה המפתה מדרום איטליה, הכישרון הספרדי לא היסס וחתם על חוזה ארוך טווח למשך חמש השנים הבאות.

משתבח כמו יין טוב-

ההתאקלמות של קאייחון בנאפולי הפתיעה רבים, כאשר כבר בעונתו הראשונה במדים התכולים הפך במהרה לבורג מרכזי בקבוצה. את עונת 2013/14 אפשר להכתיר עד כה כטובה ביותר בקריירה של הספרדי בפן האישי, עם 15 שערים ו- 7 בישולים.

קאייחון שמשחק לרוב במעמדת הקיצוני ימני נחשב בעייני רבים לשחקן "אפור". לקאייחון אין את הדריבל המרשים ביותר, את הסיומת הקטלנית ביותר או את המהירות המסחררת ביותר, אך את המספרים שנדרשים לתת משחקן בעמדה שלו הוא דואג להשיג בכל עונה.

בעונה הנוכחית קאייחון עובר סוג של שינוי. הוא נראה שליו, רגוע ובטוח בעצמו הרבה יותר. אולי זה הגיל שהתחיל לעשות את שלו, אך לפתע הפך הספרדי למנהיג נוסף של הנפוליטנים על כר הדשא. הביטחון והשלווה באים ליידי ביטוי גם במספרים שרושם העונה הקיצוני ימני, כאשר בגיל 30 הוא בדרך הבטוחה לרשום מחדש את עונת השיא שלו בפן האישי.

הערב, יפגוש קאייחון את הבלאנקוס לראשונה מאז שעזב, ומעניין יהיה לראות את קבלת הפנים לה יזכה מיושבי הברנבאו. אם יצליח ביחד עם חבריו להדיח את מחזיקת הגביע בשלב שמינית הגמר של המפעל היוקרתי ביבשת, יתקדם קאייחון צעד נוסף אל עבר עונת השיא שלו בקריירה, גם בפן הקבוצתי.

בתמונה: הסטטיסטיקה של קאייחון משתי העונות האחרונות- משחקי ליגה בלבד.

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 9/3/2017

בטוח יעניין אותך גם

תגובות