הגלדיאטורים

כאשר בחרנו את 11 השחקנים המצטיינים של העונה הסדירה בליגת העל, אחת הסוגיות הבולטות שעלו הן- מי הוא הקשר האחורי המצטיין, ג'ון אוגו או גל אלברמן?

כתבה מספר 2- ראש בראש: ג'ון אוגו vs גל אלברמן

אמנם ג'ון אוגו וגל אלברמן עושים כל אחד בקבוצתו את תפקיד הקשר האחורי, אך למרות זאת השוני ביניהם גדול מאוד. סגנון המשחק, ההוראות שהם מקבלים, מה שהם משדרים כלפי חוץ ואפילו במראה החיצוני, ג'ון אוגו וגל אלברמן הם הפכים גמורים.

סגנון משחק- ג'ון אוגו הוא אחד השחקנים החזקים ביותר בליגת העל, אם לא החזק מכולם. רוב המשחק שלו מבוסס על פיזיות, ומבנה גופו המאיים בשילוב אופי אגרסיבי מסוגלים לגרום לשחקן היריב לאבד את הכדור רק מהחשש להיכנס איתו למאבק. גל אלברמן הוא מספר 6 קלאסי. לרוב משתמש אלברמן בחוכמת המשחק שלו והידע שצבר, הוא מתקל ומחלץ כדורים ברמה עולמית והאלגנטיות שלו במאבקים מול היריבים מעוררת השראה.

הוראות- ג'ון אוגו שחקן עם אוריינטציה יותר התקפית מגל אלברמן. הוא שותף בבניית ההתקפות של הקבוצה, כדורים רבים עוברים דרכו ואפשר לראות את זה גם בפרמטר הנגיעות בכדור שלו. אוגו מרשה לעצמו לצאת קדימה ולעזוב את עמדת הקשר האחורי ואם הניגרי היה משפר את הסיומת שלו מול השער- הוא היה הופך לנשק קטלני עבור הפועל ב"ש. גל אלברמן לעומת זאת, כמעט ולא משתתף בבניית ההתקפות של קבוצתו וכשהכדור מגיע אליו הוא יחשוב על אופציית המסירה הפשוטה לאחד השחקנים היצירתיים או לאחד משחקני ההגנה של הקבוצה. אלברמן לא נוהג לעזוב את עמדת הקשר האחורי והוא משמש כמי שעוצר את התקפות הנגד של היריב.

כלפי חוץ- ג'ון אוגו הוא ההפך הגמור מגל אלברמן. הניגרי נראה לעיתים קרובות עצבני וכעוס ורמת האגרסיביות שלו במהלך המשחק עולה בהתאם לכך. מצד שני, נדמה כי הוא אחראי על לא מעט "שטויות" וצחוקים בחדר ההלבשה של הקבוצה. אם אוגו יילמד לשלוט בעצבים שלו במהלך המשחק הוא יהפוך לשחקן טוב יותר. אולי בעצם זה מה שהופך את גל אלברמן לשחקן שהוא היום. האלגנטיות, הספורטיביות והשקט שמפגין מספר 6 הופכים אותו למי שהוא. לא זכורה לי שום תקרית אלימה או לא ספורטיבית בה היה מעורב גל אלברמן. הוא תמיד יכבד את היריב ואת המקצוע, במילה אחת- מקצוען אמיתי.

מראה חיצוני-  ג'ון אוגו הוא הקשר האחורי החדש בכדורגל המודרני. שחקן חזק, פיזי ובעל מבנה גוף גדול. 94 ק"ג ו- 1.92 מ' הופכים את אוגו לשחקן מפלצתי. אלברמן לעומת הניגרי לא נראה הכי חזק ומאיים, אך מעטות הפעמים שיצליחו לעבור אותו. 74 ק"ג ו- 1.8 מ' לפעמים מטעים.

לסיכום- ההבדלים בין שני הגלדיאטורים שבקישור הם ברורים מאוד. ההשוואה ביניהם כמעט ובלתי אפשרית בעקבות כל הגורמים שציינתי. באופן כללי ג'ון אוגו ממשיך להיות אחד השחקנים הבולטים שלנו בליגת העל כבר שנה שלישית ברצף, ואילו גל אלברמן נראה כמי שהזמן עושה עמו חסד וקשה לדמיין את מכבי ת"א ללא המנהיג השקט שלה. ביום שבת הם שוב נפגשים- הפעם למשחק על עונה שלמה.

סטטיסטיקה- עונת 2016/17, ליגת העל. 

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 29/3/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים. צפו בפרופיל המלא של השחקן שמושאל ממכבי ת"א
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. יודעים במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות