המספרים מסכמים

ממוצע שערים חריג ביותר, הנעה לא מהנה, בית"ר מדייקת ובאר שבע מאבדת. וגם, ניר קלינגר מלמד הגנה וגיא לוזון מלמד עקיצה. צפו בסיכום המחזור ה- 2 בליגת העל

1. קורעים את הרשת. המחזור ה- 2 של עונת 2017/18 ייזכר כאחד הפוריים שידעה ליגת העל בשנים האחרונות. 23 שערים בשבעה משחקים העמידו ממוצע של 3.28 שערים למשחק, 1.16 יותר מהממוצע שנרשם בעונה שעברה. 

2. לא פוגעים. קבוצה אחת בלבד לא מצאה את הרשת (מכבי פ"ת). בכל אחד ממשחקי המחזור הובקעו שני שערים ומעלה. מה עם איזה שער אחד לרפואה?         

3. שוברי שוויון. כמו במחזור הקודם, גם הפעם, "רק" שני משחקים הסתיימו ללא הכרעה (28.5%). המאמנים שלנו אמיצים יותר?

4. ללא תכלית. שתי קבוצות בלבד (בית"ר י-ם ומכבי ת"א) השיגו ניצחון, כאשר הן החזיקו בכדור יותר זמן מהיריבה. באר שבע החזיקה הכי הרבה (67%), ואילו מכבי חיפה הכי מעט (33%). 

5. מדויקים. בית"ר ירושלים רשמה את כמות המסירות הגבוהה ביותר (699) ואת אחוז הדיוק הגבוה ביותר (90%). פחות רלוונטי- הקבוצה שרשמה את אחוז הדיוק הנמוך ביותר היא מכבי חיפה (73%).

6. לא רק התקפה. הפועל חיפה שמרה על מאזן מושלם עד כה והיא הקבוצה היחידה שלא ספגה במסגרת המחזור ה- 2. 73% הצלחה במאבקים הגנתיים (הכי גבוה במחזור) ו- 79% הצלחה בתיקולים (הכי גבוה במחזור) הם הסיבה לכך. 

7. עוקצת. 76 התקפות, 13 מתפרצות, 4 בעיטות, 2 שערים. האם זאת הקבוצה של גיא לוזון?

8. הכול נכנס. מכבי ת"א ומ.ס אשדוד פגשו את הרשת בכל פעם שבעטו אל המסגרת. שוערים חלשים או שחקנים חדים?

9. נקודות כן, כדורים לא. הפועל ב"ש רשמה את מספר איבודי הכדור הנמוך ביותר (50), ואילו מכבי ת"א את המספר הגבוה ביותר (67). אבל מה עם הנקודות בכר?

10. מלכת הדריבלים. עם 70% הצלחה במחזור השני ו- 74% הצלחה במחזור הראשון, מובילה בני יהודה באחוזי  הדריבלים המוצלחים. אצל מכבי פ"ת המצב מעט שונה, כאשר היא רשמה עד כה 39% הצלחה בלבד. מישהו אמר מנור סולומון?

לעמוד המצטיינים לחץ

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 1/9/2017

בטוח יעניין אותך גם

התעורר בזמן
הוא מוצא את הרשת כל 4.25 איומים בממוצע, מצליח ב- 75% מניסיונות הדריבל ומנצח ב- 50% ממאבקי הגובה. האם הוא שובר השוויון של הפועל באר שבע במאבק האליפות?
זה לא הגיל, זה התרגיל
מבין כל שחקני ליגת העל שרשמו מעל ל- 150 דקות משחק העונה, יוסי בניון מחזיק בממוצע הדקות הנמוך ביותר לכיבוש שער
המספרים הגרועים בקריירה
בפן ההתקפי, גל אלברמן כמעט לא מאיים על השער ומחלק מסירות מפתח. הגנתית, הוא מתקל באחוזי הצלחה נמוכים, מפסיד ב- 45% מהמאבקים ומחלץ מעט מאוד כדורים. צפו בנתונים של הקשר האחורי
עונה הבאה בצהוב-כחול?
שון גולדברג, אחד מהמצטיינים של בית"ר ירושלים במשחק נגד הפועל ב"ש (תיקל ב- 100% הצלחה וניצח ב- 70% מהמאבקים) , מחזיק עד כה העונה בנתונים סטטיסטיים מרשימים, בעיקר בפרמטרים ההגנתיים. המגן השמאלי אומנם מושאל לבית"ר ממכבי ת"א, אך לירושלמים אופציה להעריך את השאלתו בעונה נוספת. צפו בפרופיל המלא של השחקן ובמפת התיקולים המדהימה שלו
GUESS WHO
מבין חמשת הקשרים שבחרנו להשוות (ריקן, באטוקיו, פרץ, גולסה ורודריגז), הוא זה ששיחק הכי הרבה דקות עד כה העונה. כאשר בחנו לעומק את הנתונים הסטטיסטים של כל החמישה, גילינו כי הוא זה שתורם הכי פחות בממוצע למשחק. הוא ממעט לאיים על השער, לבצע תיקולים ולחלץ כדורים. מנגד, דווקא בפרמטר איבודי הכדור הוא מתבלט. יודעים כבר במי מדובר?
עוגן הגנתי
כאשר הוא על המגרש (1329 דקות), בית"ר סופגת שער כל 83 דקות בממוצע. כשהוא לא (771 דקות), זה קורה לה כל 59 דקות. בנוסף, מבין שחקני ההגנה של הקבוצה הוא מחזיק בנתונים הסטטיסטים המרשימים ביותר. הוא מחלץ הכי הרבה כדורים בממוצע למשחק ורושם את אחוז הניצחונות הגבוה ביותר במאבקים. יש לנו תחושה שאתם דווקא תופתעו לגלות מיהו השחקן

תגובות