איטליה vs ישראל 0-1

שיא קרנות על חשבוננו, שחקן אחד בלבד שנגע בכדור יותר מ- 50 פעמים, רק 41 מסירות באזור המסוכן וטל בן חיים (הבלם) אחד. הפסד מכובד? לא בטוח. צפו בסיכום המשחק

בכדורגל, לפעמים הסטטיסטיקה לא משקפת ומעידה דבר על התוצאה הסופית. לרוב היא מספרת לנו את סיפור המשחק. ההפסד המינימלי לאיטלקים "החלשים" הוציא את אלישע לוי ושחקניו מסופקים מהמפגש, בייחוד לאור הטלטלות שעברו מאז ההפסד המביך למקדונים בשבת האחרונה. כשצוללים עמוק אל דו"ח המשחק מליל אמש, ניתן להגיד בברור- גם הפעם יש לנו סיבה מוצדקת להרגיש מובכים.

1. החזקה בכדור. כבר זמן מה שהפרמטר הנ"ל לא מסייע לנו לדעת מי הקבוצה שניצחה במשחק, אך בכל זאת, 71% החזקה בכדור של האיטלקים מתחיל לצייר את התמונה הכללית על ההתמודדות.

2. קרנות. זהו נתון קצת יותר מביך מהראשון. האזורי שהשיגו 18 קרנות במהלך המשחק (17 יותר ממה שהשיגה החבורה בלבן), שברו אתמול את שיא הקרנות למשחק במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018 של יבשת אירופה.

3. מסירות. 475 מסירות ו- 10% דיוק הפרידו אתמול בין שתי הנבחרות. (286-761, 88.3%- 78%). וקבלו את הנתון הבא- מתוך 761 המסירות של האיטלקים, 368 נעשו בשליש המגרש האחרון. לשם השוואה, מתוך 286 המסירות של הנבחרת הישראלית, רק 41 היו בשליש המדובר.

4. בעיטות. לאחר מחצית ראשונה חלשה של האיטלקים אותה הם סיימו עם 7 בעיטות (2 למסגרת), במחצית השנייה רשמו האזורי 19 בעיטות, כאשר 5 מתוכן מצאו את המסגרת של אריאל הרוש המצוין. נבחרת ישראל רשמה 6 בעיטות (2 למסגרת) במהלך המשחק. 15 בעיטות של האיטלקים נבעטו מתוך רחבת ה- 16 של הנבחרת הישראלית.  

5. נגיעות בכדור. נתון נוסף אשר מחדד את יחסי הכוחות בין שתי הנבחרות. ארבעה שחקנים איטלקים נגעו אתמול בכדור מעל ל- 100 פעמים. דניאל דה רוסי רשם את מספר הנגיעות הגבוה במגרש (154). כדי להבין את משמעות הדבר, ניתן להסתכל על טבלת הנגיעות של שחקני הנבחרת. רק שחקן ישראלי אחד נגע בכדור מעל ל- 50 פעמים במהלך המשחק (ביבראס נאתכו 54).

6. מאבקי גובה. 20 מאבקי גובה נרשמו אתמול במהלך המשחק. האיטלקים ניצחו 12 מתוכם (60%), לעומת 4 ניצחונות של הבחורים בלבן (20%). 4 מאבקים הסתיימו ללא ניצחון של אחת מהנבחרות.

7. הגבהות. 41 הגבהות ב- 24% דיוק רשמה הנבחרת האיטלקית במהלך המשחק, כאשר גם השער הבודד שכבשה הגיע מהגבהה של אנטוניו קנדרבה. הנבחרת הישראלית רשמה 2 הגבהות סה"כ (0% דיוק).

8. חילוצי כדור בחצי של היריב. 32 כאלה היו לאיטלקים אמש במשחק, לעומת 9 בלבד של שחקני הנבחרת. בסה"כ, רשמו האזורי 65 חילוצי כדור, לעומת 43 של נבחרת ישראל. אפשר לציין את דוידזאדה עם 9 חילוצים (הכי הרבה בנבחרת) ואת בן חיים הבלם עם 6 חילוצים משלו (שיר צדק עם חילוץ 1).

9. דריבלים. בפרמטר בו השחקן הישראלי אמור להוכיח את כישוריו. 20 ניסיונות רשמה הנבחרת האיטלקית, לעומת 9 של הנבחרת הלאומית של ישראל. אחוזי הצלחה? ליאור רפאלוב עם 100% הצלחה (2/2) הוא הבולט מבין שחקני הנבחרת. מנגד, אפשר למצוא את אנטוניו קנדרבה שבלט עם  87.5% הצלחה (6/7).  

 

10. זהו הציון אותו נרצה לתת לבלם הוותיק והקפטן החדש של נבחרת ישראל. טל בן חיים עם 14 סיכולים, 100% הצלחה בניסיונות התיקול, 88% דיוק במסירה והנתון המרשים ביותר- ניצח ב- 80% מהמאבקים על כדורים שלא היו בשליטה של שחקן (4/5).

בגלל שאנחנו לא שופטים את הנבחרת במבחן התוצאה, היינו יכולים לצפות מאלישע ושחקניו להיות תחרותיים יותר ולהעז מעט יותר. בנבחרת יצאו מסופקים ואולי גם מרוצים מהמשחק אמש. הם חוזרים עם המחמאות. את האמת, ביחס לשני המשחקים הקודמים בקמפיין, הפעם זה גם מגיע להם.        

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 6/9/2017

בטוח יעניין אותך גם

כוכב נופל?
כל הסיבות לירידה במספר השערים והבישולים שמספק אנתוני וואקמה לקבוצתו העונה. התשובות בפנים
הבלם (הישראלי) הטוב בארץ (כיום): טיבי וטאהא בקרב ראש בראש
איתן טיבי הוא הבלם הבכיר יותר מבין השניים, אבל האם גם המספרים שלו על כר הדשא מוכיחים זאת? והאם בכלל מגיעות ללואי טאהא נקודות זכות בעונה שכזו? כל הנתונים והתשובות בפנים. משחק עונה #2
בזכוכית מגדלת: דיא סבע, אנתוני וראן ומה מוצלח יותר בבית"ר
מה הפך את היהלום של היהלומים למלוטש וקטלני ומהו יחס האיומים לשערים של הסופר סאב הבית"רי. וגם, מדוע בית"ר ירושלים מוצלחת יותר ממכבי נתניה. לקראת המשחק המרכזי
הוצאה לפועל: דור מיכה vs מאור מליקסון
דור מיכה מדייק באחוזים גבוהים יותר במסירות המפתח, במסירות לתוך הרחבה ובהגבהות. אז איך מאור מליקסון מעורב בהרבה יותר שערים ממנו? צפו בהשוואה בין האסים של שתי הגדולות
חולשה התקפית: המספרים של הפועל באר שבע לא משקרים
התלות בוואקמה, החיסרון של בוזגלו והרכש החדש. צפו בהשוואה הסטטיסטית בין הפועל באר שבע הנוכחית לזו של העונה החולפת שקבעה - האלופה נחלשה בכל פרמטר התקפי. כל הסיבות והעובדות בפנים
נקודת תורפה: על משחק ההגנה של בית"ר ירושלים
החלקים הבעייתיים במגרש, שיטת המשחק שגורמת להפקרות וההשוואה לעונה הקודמת. וגם, העוגן שחסר במרכז ההגנה והנתונים מאחורי העונה האדירה של הסמל הבית"רי

תגובות