איטליה vs ישראל 0-1

שיא קרנות על חשבוננו, שחקן אחד בלבד שנגע בכדור יותר מ- 50 פעמים, רק 41 מסירות באזור המסוכן וטל בן חיים (הבלם) אחד. הפסד מכובד? לא בטוח. צפו בסיכום המשחק

בכדורגל, לפעמים הסטטיסטיקה לא משקפת ומעידה דבר על התוצאה הסופית. לרוב היא מספרת לנו את סיפור המשחק. ההפסד המינימלי לאיטלקים "החלשים" הוציא את אלישע לוי ושחקניו מסופקים מהמפגש, בייחוד לאור הטלטלות שעברו מאז ההפסד המביך למקדונים בשבת האחרונה. כשצוללים עמוק אל דו"ח המשחק מליל אמש, ניתן להגיד בברור- גם הפעם יש לנו סיבה מוצדקת להרגיש מובכים.

1. החזקה בכדור. כבר זמן מה שהפרמטר הנ"ל לא מסייע לנו לדעת מי הקבוצה שניצחה במשחק, אך בכל זאת, 71% החזקה בכדור של האיטלקים מתחיל לצייר את התמונה הכללית על ההתמודדות.

2. קרנות. זהו נתון קצת יותר מביך מהראשון. האזורי שהשיגו 18 קרנות במהלך המשחק (17 יותר ממה שהשיגה החבורה בלבן), שברו אתמול את שיא הקרנות למשחק במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018 של יבשת אירופה.

3. מסירות. 475 מסירות ו- 10% דיוק הפרידו אתמול בין שתי הנבחרות. (286-761, 88.3%- 78%). וקבלו את הנתון הבא- מתוך 761 המסירות של האיטלקים, 368 נעשו בשליש המגרש האחרון. לשם השוואה, מתוך 286 המסירות של הנבחרת הישראלית, רק 41 היו בשליש המדובר.

4. בעיטות. לאחר מחצית ראשונה חלשה של האיטלקים אותה הם סיימו עם 7 בעיטות (2 למסגרת), במחצית השנייה רשמו האזורי 19 בעיטות, כאשר 5 מתוכן מצאו את המסגרת של אריאל הרוש המצוין. נבחרת ישראל רשמה 6 בעיטות (2 למסגרת) במהלך המשחק. 15 בעיטות של האיטלקים נבעטו מתוך רחבת ה- 16 של הנבחרת הישראלית.  

5. נגיעות בכדור. נתון נוסף אשר מחדד את יחסי הכוחות בין שתי הנבחרות. ארבעה שחקנים איטלקים נגעו אתמול בכדור מעל ל- 100 פעמים. דניאל דה רוסי רשם את מספר הנגיעות הגבוה במגרש (154). כדי להבין את משמעות הדבר, ניתן להסתכל על טבלת הנגיעות של שחקני הנבחרת. רק שחקן ישראלי אחד נגע בכדור מעל ל- 50 פעמים במהלך המשחק (ביבראס נאתכו 54).

6. מאבקי גובה. 20 מאבקי גובה נרשמו אתמול במהלך המשחק. האיטלקים ניצחו 12 מתוכם (60%), לעומת 4 ניצחונות של הבחורים בלבן (20%). 4 מאבקים הסתיימו ללא ניצחון של אחת מהנבחרות.

7. הגבהות. 41 הגבהות ב- 24% דיוק רשמה הנבחרת האיטלקית במהלך המשחק, כאשר גם השער הבודד שכבשה הגיע מהגבהה של אנטוניו קנדרבה. הנבחרת הישראלית רשמה 2 הגבהות סה"כ (0% דיוק).

8. חילוצי כדור בחצי של היריב. 32 כאלה היו לאיטלקים אמש במשחק, לעומת 9 בלבד של שחקני הנבחרת. בסה"כ, רשמו האזורי 65 חילוצי כדור, לעומת 43 של נבחרת ישראל. אפשר לציין את דוידזאדה עם 9 חילוצים (הכי הרבה בנבחרת) ואת בן חיים הבלם עם 6 חילוצים משלו (שיר צדק עם חילוץ 1).

9. דריבלים. בפרמטר בו השחקן הישראלי אמור להוכיח את כישוריו. 20 ניסיונות רשמה הנבחרת האיטלקית, לעומת 9 של הנבחרת הלאומית של ישראל. אחוזי הצלחה? ליאור רפאלוב עם 100% הצלחה (2/2) הוא הבולט מבין שחקני הנבחרת. מנגד, אפשר למצוא את אנטוניו קנדרבה שבלט עם  87.5% הצלחה (6/7).  

 

10. זהו הציון אותו נרצה לתת לבלם הוותיק והקפטן החדש של נבחרת ישראל. טל בן חיים עם 14 סיכולים, 100% הצלחה בניסיונות התיקול, 88% דיוק במסירה והנתון המרשים ביותר- ניצח ב- 80% מהמאבקים על כדורים שלא היו בשליטה של שחקן (4/5).

בגלל שאנחנו לא שופטים את הנבחרת במבחן התוצאה, היינו יכולים לצפות מאלישע ושחקניו להיות תחרותיים יותר ולהעז מעט יותר. בנבחרת יצאו מסופקים ואולי גם מרוצים מהמשחק אמש. הם חוזרים עם המחמאות. את האמת, ביחס לשני המשחקים הקודמים בקמפיין, הפעם זה גם מגיע להם.        

מאת : שון שמילוביץ

הועלה ב : 6/9/2017

בטוח יעניין אותך גם

מכבי תל אביב vs מכבי חיפה 0-0
למרות האופטימיות בצד הצהוב, מכבי ת"א השיגה עד כה העונה ניצחון אחד בשלושת משחקי הבית שלה. מנגד, הירוקים שהציגו משחק חלש ונרפה, השיגו העונה ארבע נקודות נגד מכבי ת"א והפועל ב"ש. על המגרש, אצילי ודוידזאדה הצטיינו ובלטו, כאשר מי שסיפק את התצוגה המאכזבת ביותר הוא דווקא גל אלברמן. צפו בסיכום
הפועל חיפה vs הפועל באר שבע 1-1
הפועל חיפה המשיכה להרשים אותנו עם כדורגל התקפי וקצבי והיא טרם הפסידה העונה במסגרת הליגה. מנגד, האלופה נראתה אנמית ולמרות ששוב החזיקה בכדור באחוזים גבוהים מאלה של היריבה, חוסר הדיוק שלה מול השער לא מאפשר לה "להרוג" העונה משחקים. צפו בסיכום
המספרים מסכמים
מכבי נתניה פראיירית, מכבי תל אביב ביכולת אישית, הפועל באר שבע שולטתתתת והפועל חיפה לא מדייקת. וגם, שלומי אזולאי מוכן למפגש עם האקסית ובאיזה פרמטר מדורגת ליגת העל במקום ה- 134 בעולם. צפו בסיכום המחזור הרביעי בליגת העל
מכבי נתניה vs מכבי תל אביב 3-2
כיאה למשחק המרכזי, קיבלנו אמש בנתניה הצגת כדורגל נוספת, תוצרת ליגת העל. אווירה נהדרת, קצב גבוה, מהפך ושערים מטורפים- לרגע היה אפשר לחשוב שאנו צופים במשחק כדורגל מאחת הליגות הבכירות באירופה. צפו בסיכום
סיפורו של משחק
{מכבי חיפה vs הפועל רעננה} (בית"ר ירושלים vs הפועל חיפה} צפו במספרים שמאחורי המשחקים
המספרים מסכמים
מכבי נתניה בלטה, בית"ר ירושלים ניצלה, מכבי חיפה לא סיכנה והפועל ב"ש בדרכה של מכבי ת"א. וגם, ממוצע שערים נמוך ואפס תוצאות תיקו. צפו בסיכום המחזור השלישי בליגת העל

תגובות